“Криворізький Монмартр” (старий центр міста).

“Криворізький Монмартр” — умовна (робоча) назва території Кривого Рогу, що серед громадян зветься “старим містом” (на лівому березі Інгульця в місці де до нього приєднується старе русло Саксагані). Це історичні місця, архітектурні пам’ятки старого міста, пам’ятки видатним діячам минулого… невеличкі ділянки паркових зон які розташовані уздовж або поблизу основних вулиць, — пр.Карла Маркса (вул.Поштова), вул.Жовтнева (Базарна), вул.Каунаська (Синагогальна), Сиволапа, Першотравнева…

 

 

Окрему цінність для майбутнього екомузею має місце першого парку-саду і будинок Мершавцева (вул.Грабовського, 9 , — зараз зруйнований).

1865 рік – Почало діяти Херсонське повітове Земство, до якого входило й містечко Кривий Ріг. Першим гласним від Кривого Рогу став дворянин Ф.М. Мершавцев (у майбутньому засновник першого міського парку-саду в районі суч. музучилища).

Наприкінці XIX століття у Кривому Розі було створено перший міський парк. Його засновником був капітан-лейтенант імператорського флоту, полтавський дворянин Ф.М. Мершавцев. Розташований у мальовничому місці злиття Інгульця та Саксагані, цей парк-сад швидко здобув популярність у мешканців міста. Саме на його території вже у 1903 році було збудовано й перший міський фонтан.

 

Будинок Мершавцева 90-ті

 

Будинок Мершавцева 90-ті

 

Будинок Мершавцева зараз.

Добавить комментарий