Скелі МОДРу

Геологічна пам’ятка природи загальнодержавного значення «Скелі селища ім. МОДРу». Назва походить від однойменного довоєнного гірничого селища, абревіатура МОДР — «Міжнародна організація допомоги борцям революції». Пам’ятка має велику геологічну цінність. Розташований на площі 62га в Центрально-міському районі Кривого Рогу.
До території пам’ятки відносяться природні відслонення правого і лівого берегів річки Інгулець разом з штучними оголеннями порід у затоплених дореволюційних залізорудних кар’єрах і в прорізі шосейної дороги (від вул. Леніна до вул. Мопровська), що з’єднує старий центр міста з селищем колишнього рудника імені МОДРу , представляють собою унікальний геологічний розріз залізорудних порід, що утворилися близько двох мільярдів років тому.
На лівому березі Інгульця, починаючи від затоплених кар’єрів біля колишнього профілакторію «Каскад» до повороту річки біля селища Весела Дача, ці оголення постають перед нами розрізненими великими і дрібними скелями і «гривками» довжиною від 6 до 200 і висотою від 2 до 27 метрів. На правому березі Інгульця таких скель і «гривок» значно менше. Найбільша з них — скеля «Орлине гніздо» — знаходиться у селища Нижня Антонівка (неподалік від автобусної зупинки «Цегельний завод»). Її довжина 25 метрів, а висота змінюється від 1 до 28 метрів. На північний захід від «Орлиного гнізда» корінні породи виходять на денну поверхню у вигляді окремих «гривок», найчастіше покритих осипом.

 Загальні контури Скель МОДРу в території міста Кривий Ріг.

Основні вже відомі найбільш цікаві об’екти в території Скель МОДРу та поряд.

Фотогалерея.

 

Відео.

Добавить комментарий