«Вода – це життя» чи…??? Експедиція «Saksagan Travel» оприлюднила результати хіміко-бактеріологічного аналізу води в річці Саксагань.

18 серпня 2013 в рамках науково- пізнавальної експедиції «Saksagan Travel» були відібрані проби води на органолептичний, загальний хімічний та бактеріальний аналізи. Проби води були відібрані в місцях найбільшого скупчення жителів міста Кривий Ріг : райони громадських пляжів в басейні Кресовского водосховища (див. малюнок), згідно вимогам і нормам відбору проб на бактеріологічний і загальний хімічний аналіз. Надалі ці проби були передані на аналіз в Центрально-міську санітарно — епідеміологічну станцію міста Кривий Ріг .

Місця забору води на мапі:

Незабаром були отримані результати , аналіз яких викладено далі. Всі отримані дані порівнювалися з СанПіНом № 4630-88 «САНІТАРНІ ПРАВИЛА І НОРМИ ОХОРОНИ ПОВЕРХНЕВИХ ВОД ВІД ЗАБРУДНЕННЯ». Справжні «Санітарні правила і норми» мають на меті попередження та усунення існуючого забруднення водних об’єктів, яке може призвести до розвитку інтоксикації у населення при використанні води для господарсько-питних цілей, виникненню випадків інфекційних і паразитарних захворювань, що поширюються водним шляхом, а також до порушення умов рекреації у зв’язку з появою у воді неприємних запахів, забарвлення, піно- або пленкоутворення.

Дані результатів аналізу порівнювалися з гігієнічними вимогами до складу і властивостей води водних об’єктів використовувані для купання, спорту і відпочинку населення, а також водойми в межах населених місць.

Що стосується бактеріологічного аналізу, то в наших пробах збудники захворювань не виявлено : кишкової палички менше 5000 на дм3 (в межах норми); патогенні мікроорганізми в тому числі і сальмонела у воді не виявлено; коліфаги (це різновид бактеріофагів (вірусів бактерій, що заражають бактеріальну клітину, що розмножуються в ній і часто викликають її загибель), для яких “господарями” (а скоріше жертвами) є коліформні бактерії, їх зміст так само в межах норми; життєздатні яйця гельмінтів та інші патогенні найпростіші не виявлені або в межах норми.

БАК аналіз показав , що на даних ділянках річки відбувається незначне забруднення стічними і каналізаційними водами і вище сказане говорить про придатність води у використанні, як для рекреації населення. Дана вода відповідає вимогам СанПіН № 4630-88.

Що стосується органолептичних характеристик води, тобто те що можна відчути (запах, колір, смак «не рекомендую пробувати», прозорість і т.д.). Запах річковий за інтенсивністю 2 бали, хоча норма говорить межі не більше 1 балу (але це зрозуміло літо — спекотна пора, інтенсивні процеси гниття і цвітіння річки , слідство інтенсивний річковий або болотний запах). Колір води — світло-жовтий, з цього приводу можна довго розмірковувати і все одно всі минуться до одного висновку, що вода кольору «Дитячої несподіванки». Зважені речовини в межах норми — менше 25 мг/дм3. Водородний показник рН — повинен бути в межах 6,5-8,5 (нейтральне середовище), в нашій пробі рН — 4,5 (кислий розчин — причиною можуть бути каналізаційні та промислові стоки, а так само змив з полів і прибережної території, або внутрішні водоємні процеси). Розчинений кисень у воді відповідає нормам, не менше 4 мг/дм3. Розчинений кисень у водоймах важливий для живих організмів, що мешкають у водному середовищі, зниження цього показника істотно впливає на все живе у водоймі. Наш показник у нормі, значить, не відбувається кисневе голодування водойми і мінімальне цвітіння водойми («Риби можуть спати спокійно»).

Азот (аміак і нітрати), за цими показниками вода не відповідає вимогам і протипоказана до використання, аміак перевищує в 1,5 рази норму, цьому може бути причина дощова вода, яка змиває з полів і городів добрива (зокрема, нітратні). Також туди можуть з легкістю просочуватися речовини з вигрібних ям. Прикладом тому — наявність аміаку у воді.

Що стосується інших показників, то зміст їх знаходитися в межах норми або зовсім не виявлені.

Як висновок хотілося б сказати, що вода ставитися до водойми, за результатами аналізу, середньої забрудненості. Я б не став пити воду подібного складу тривалий час. Як зона рекреації — використовував би тільки узбережжя з обмеженням в купанні і не в якому разі не відпустив би свою дитину приймати водні процедури в даному водоймищі, що і вам раджу».

© Артем Бобко, 2013р.

Результати хіміко -бактеріологічного аналізу можна СКАЧАТИ

http://cityblog.com.ua/

Добавить комментарий