Клімат замість вугілля: в Польщі відбулося переформатування уряду

ОЛЕГ САВИЦЬКИЙ | 24.11.201942

В новій структурі уряду Польщі, яку було сформовано після жовтневих парламентських виборів, з’явилося нове Міністерство клімату, а Міністерство енергетики було ліквідовано.  Вугільна промисловість та інші сфери, що належали до його юрисдикції, перейшли під управління Міністерства держаних активів. Головою Міністерства клімату призначено Міхала Куртику.

“Ми не зможемо уникнути відповідальності, коли йдеться про нашу планету”, — сказав глава нового Міністерства клімату Польщі, яке було створене правлячою партією “Закон та справедливість” як частина переформатування уряду після виборів. Новий орган займатиметься питаннями протидії змінам клімату та виконуватиме ряд функцій, що раніше належали до відання міністерства охорони довкілля.

Міхал Куртика в 2018 році був президентом кліматичної конференції ООН COP24 у Катовіце, на якій опрацьовувалися нові глобальні механізми скорочення викидів парникових газів в рамках Паризької Угоди. В той час  він займав в уряді посаду державного секретаря з питань енергетики, а також представляв Польщу в Міжнародному Енергетичному Агентстві.

В коментарях для ЗМІ після свого призначення на пост міністра Куртика відзначив, що він зосередиться на боротьбі з токсичним смогом,  скороченні викидів та впровадженні заходів для покращення якості повітря у польських містах.

Пан Куртика також заявив, що Міністерство клімату “розширить і поглибить” вже існуючі польські “зелені” економічні програми, такі як “Чисте повітря”, що підтримує розвиток електромобільності в містах,  та “Моя енергія”, що спрямована на співфінансування встановлення побутових сонячних електростанцій на дахах.

Міністр клімату Польщі був присутній 21 листопада на Глобальному форумі електромобільності у Варшаві. Там він заявив що готовий “прийняти виклики майбутнього” та працювати заради підвищення рівня життя поляків, які страждають від забрудненого повітря.

Поряд з призначенням Куртики, ліквідація Міністерства енергетики, яке тривалий час відстоювало інтереси польської вугільної промисловості, свідчить про суттєві політичні та економічні зміни у Польщі. Польща бере курс на скорочення залежності від вугілля, в т.ч. його імпорту з Росії, підвищенні енергетичної безпеки, заходах з енергоефективності та  розвитку інноваційних технологій.

 

Добавить комментарий