Просто так не зрубаєш.Як закон в Європі захищає дерева.

Просто так не зрубаєш. Як в Європі закон захищає дерева

Від штрафів у 25-50 тисяч євро до планів з «радикального охолодження» міста через озеленення. Досвід Німеччини, Франції, Італії

Чисельні дослідження екологів показали, що збільшення кількості дерев може врятувати планету від глобального потепління, зупинивши накопичення в повітрі вуглекислого газу.

Висновок простий: льодовиків меншає – дерев має більшати. Великі міста у всьому світі все частіше звертаються до дерев, щоб захиститись від хвиль спеки і повеней, а також поліпшити фізичне і психічне здоров’я людей.

«Рубрика» вивчила політику захисту дерев і озеленення міст в європейських країнах.

дерева місто

Німеччина

Дерева користуються особливим захистом, який прописаний у багатьох законах та нормах. Зрубати дерево у Німеччині – це довгий бюрократичний процес, недотримання якого загрожує величезними штрафами – від 25 до 50 тисяч євро.

Законом захищенні передусім листяні та хвойні дерева. Місцева влада сама визначає, якого об’єму та висоти. Наприклад, у Берліні під захистом перебувають дерева, завтовшки від 80 см та заввишки від 1,3 метра.

З 1 березня до 30 вересня, зазвичай, заборонено рубати дерева. Таким чином закон захищає птахів, що в’ють гнізда.

Власники дерев – приватні особи або міська влада – мають дбати про свої дерева та регулярно здійснювати контроль.

Приміром, чи здорове дерево або чи не загрожує безпеці оточуючих. Влада винаймає спеціальних контролерів, які оцінюють стан кожного дерева та вносять дані у електронний кадастр. У ньому перелічені не лише усі дерева того чи іншого міста, їхній вік, форма крони, місце розташування, але й усі дії, які відбувалися з деревом – оцінка стану, обрізання гілок тощо.

Такий контроль спеціалістів та догляд за деревами недешевий. Утім, значно дорожче обійдеться відшкодовувати збитки, якщо дерево завдасть комусь шкоди.

”</p

Добавить комментарий