Безкарнісь породжує безвідповідальність.

В серпні минулого року в результаті аварії на технічному водогоні, по якому перекачуються шахтні води, постраждали власники близько 20 дачних ділянок садового товариства «Придорожное».

Солона шахтна вода знищила не тільки врожай городини, а й садові дерева.

ЗМІ не дуже жваво відреагували на цей випадок. Було 2–3 коротеньких повідомлення і на цьому все.

Минув майже рік і ситуація повторюється вже в іншому місці.

Є в Кривому Розі на межі Тернівського та Покровського районів невелика (з десяток будинків) та затишна вулиця Альпійська. Через цю вулицю проходить стічний колектор, по якому має стікати в ставок, а потім у р. Саксагань, дощова вода.

 

27 червня, за відсутності дощу, колектор був переповнений водою характерного буро-червоного кольору. Води було настільки багато, що вона потекла по поверхні. Цей водохід тривав майже 2,5 доби і закінчився 29 червня.

Нажаль, ніхто з місцевих мешканців не забив своєчасно тривогу, не викликав представників екоінспекції, держспоживслужби. А все через те, що мешканці вже звикли до таких «повіней», які трапляються вже далеко не вперше.

 

На сполох почали бити вже після того, як різко почали всихати плодові дерева. Буквально за 5 днів десятки дерев, які росли вздовж колектора, всохли до стану сухостою. Найнеприємніше для мешканців стало те, що всохли лише саме плодові дерева: яблуні, вишні, горіхи, абрикоси. Всох навіть велетенський горіх, який ріс на цій вулиці не один десяток років. А от, так звані «дикі» насадження залишилися зеленими.

 

Ми виїхали на місце події на запрошення одного з постраждалих мешканців. Але, нажаль, виявити джерело потрапляння шахтних вод до колектору не вдалося. Також поки що невідомо, чи саме шахтна солона вода стала причиною всихання дерев, чи може хтось, користуючись аварійною ситуацією, злив якусь невідому речовину.

Ми відібрали проби донних відкладень з колектору для проведення хімічного аналізу, який, можливо, вкаже причину всихання насаджень.

Проте, притягти до відповідальності винних буде вкрай важко, адже, як зазначалося вище, аварію не було зафіксовано.

Що стосується власника технічних трубопроводів шахтних вод – Державного підприємства «Кривбаспроводопостачання», то це далеко не перший випадок, коли забруднення шахтними водами через вкрай незадовільний технічний стан трубопроводів, сходить йому з рук.

Згадаємо і червону річку Саксагань у червні минулого року, коли до неї потрапили шахтні води з відстійника через його переповнення, і постійні аварійні скиди у ставок біля тієї ж Саксагані в районі 17 кварталу (ставок Бурульки-2). Жодного разу керівництво ДП «Кривбаспромводпостачання» не відповіло за ці неподобства.

Та скільки мотузці не витися, а край все одно буде. Наразі готуються відповідні документи, які дозволять притягнути до відповідальності керівництво підприємства. Тож слідкуйте за нашими публікаціями.

Детальніше з фото :

index.php?option=com_content&view=article&id=176:bezkarnist-porodzhue-bezvidpovidalnist&catid=100:upravlinnya-shakhtnimi-vodami&Itemid=639

Добавить комментарий