Доля громадської екологічної ініціативи випробовується в міськраді

Українсько-польське Партнерство «Відродження річки «Саксагань» («ВідріС») на своїх зборах, що відбулися 21 вересня поточного року, заслухало повідомлення індивідуального учасника Партнерства інженера-металурга Валерія Деркача про його бачення сучасного гідрологічного стану ріки Саксагань та наявних екологічних проблем, пов’язаних із неконтрольованим забрудненням  природної водної артерії міста та недоліками в облаштуванні рекреаційних зон.

 Звертаючись безрезультатно зі своїм проектом-пропозицією до численних владних інституцій, і міського голови у тому числі, керівництва інституту «Діпроводгосп»,громадський активіст, нарешті, отримав підтримку Дніпропетровського обласного управління водних ресурсів Державного агентства воднихресурсів України (Дніпропетровське облводресурсів). Посилаючись на Закон «Про місцеве самоврядування в Україні», який надав усій системі органів місцевого самоврядування поширені повноваження щодо володіння, користування і розпорядження земельними та іншими природними ресурсами, заступник начальника управління   висловив думку про те, що «міській раді було б доцільно створити відповідну комісію із залученням до неї фахівців наукових і проектних організацій, підприємств гірничорудної промисловості, комунальних служб, інших зацікавлених організацій і виділити необхідні кошти на проведення обстеження та інструментальних вимірювань. Висновки такої комісії мають послужити підставою для виконання необхідних заходів та визначення черговості проведення робіт з покращення технічного стану ріки Саксагань».

На своїх зборах Партнерство «Відродження ріки Саксагань» («ВідріС») підтримало таку позицію компетентної спеціалізованої установи та ідею створення згаданої комісії і схвалило рішення звернутися до Криворізької міської ради розглянути питання необхідності її створення. На виконання рішення зборів Партнерства 6 листопада на адресу Криворізького міського голови надіслано Звернення про створення робочої комісії з вивчення проблем ріки Саксагань. До участі в роботі цієї комісії надало свою згоду Державне агентство водних ресурсів України («Облводресурсів»). Від Партнерства «Відродження ріки Саксагань» («ВідріС») пропонується включити до складу комісії Деркача Валерія Васильовича, інженера-металурга і Маякова Йосипа Дмитровича, члена правління громадської спілки «Екологічна рада Криворіжжя».

Тепер слово за міською радою, яка має вирішити подальшу долю втілення в життя злободенної громадської ініціативи.

Микола КОРОБКО,

м. Кривий Ріг

На світлинах: текст звернення у відсканованому вигляді.

 

 

Добавить комментарий